Sunteți aici: LegislativComisii de specialitate

Comisii de specialitate

 

1. Comisia pentru buget – finanțe

 

  • Pop Călin Ştefan – președinte,
  • Cristian Anghel – vicepreședinte,
  • Călin Ioan Bota – secretar,
  • Emil Ambruș,
  • Gyongyike Bondi,
  • Francisc Marinel Kovacs,
  • Emil Vasile Muntean,
  • Ioan Sas,
  • Varga Cornel
 

 

2. Comisia pentru strategii, proiecte de dezvoltare și relații internaționale

 

  • Cristian Anghel – președinte,
  • Roman Florica – vicepreședinte,
  • Mihai Sorin Pop – secretar,
  • Gheorghe Bîrlea,
  • Şunea Sorin,
  • Doru Alexandru Lazăr,
  • ,
  • Anton Rohian,
  • Rudolf Stauder

 

 

3. Comisia pentru economie, agricultură și dezvoltare rurală

 

  • Pop Călin Ştefan,
  • Liliana Reghina Moga – vicepreședinte,
  • Nicolae Mișulec – secretar,
  • Radu Ioan Coman,
  • George Dumitru Moldovan,
  • Doru Orza,
  • Mihai Sorin Pop,
  • Rudolf Stauder,
  • Gică Timiș
 

 

 

4. Comisia de urbanism, amenajarea teritoriului și protecția mediului

 

  • Mihai Felician Cerneștean – președinte,
  • Ion Cheudan – vicepreședinte,
  • Anișoara Iulia Mihali – secretar,
  • Buda Ioan,
  • Vlad Sorin Ilie,
  • Claudiu Iulian Mureșan,
  • Doru Orza,
  • Roman Florica
  • Marian Gheorghe
 

 

5. Comisia pentru activități de turism, tineret și sport

 

  • Ambruș Emil,
  • George Dumitru Moldovan – vicepreședinte,
  • Liliana Reghina Moga – secretar,
  • Vlad Sorin Ilie,
  • Francisc Marinel Kovacs,
  • Doru Lazăr,
  • Claudiu Iulian Mureșan
 

 

 

6. Comisia de învățământ, cultură, culte și patrimoniu cultural

 

 

  • Cornel Varga – președinte,
  • Mihai Ștefan Kokenyesdi – vicepreședinte,
  • Muntean Emil Vasile – secretar,
  • Gheorghe Bîrlea,
  • Ardelean Teodor,
  • Nicolae Mișulec,
  • Anton Rohian
 

 

7. Comisia pentru sănătate, muncă și solidaritate, familie și asistență socială

 

  • Buda Ioan – președinte,
  • Ioan Beuca – vicepreședinte,
  • Mihai Felician Cerneștean – secretar,
  • Şunea Sorin,
  • Ion Cheudan,
  • Mihai Ștefan Kokenyesdi,
  • Gică Timiș
 

 

 

8. Comisia juridică și de disciplină

 

  • Gyongyike Bondi – președinte,
  • Anișoara Iulia Mihali – vicepreședinte,
  • Ioan Beuca – secretar,
  • Teodor Ardelean,
  • ,
  • Ioan Sas
  • Marian Gheorghe